UMÓW SIĘ ONLINE

Zyskaj czas i umów się do warsztatu online!

UMÓW SIĘ
POLECANE USŁUGI
Diagnostyka i przeglądyFiltry i olejSerwis klimatyzacjiWymiana opon

NAPRAWA UKŁADU PRZENIESIENIA NAPĘDU

Układ przeniesienia napędu w samochodach z napędem na tylną oś lub obydwie osie (4×4) znacząco się różni od układu występującego w samochodach z napędem tylko na przednią oś. Problem z tym układem może charakteryzować się głośną jego pracą i stukaniem, a najgorszym wypadku – unieruchomieniem auta.

Problemy i usterki – układ przednionapędowy

Do najczęstych problemów w tym układzie można zaliczyć uszkodzoną manszetę (osłona przegubów), której pęknięcie doprowadza do usunięcia smaru z jej wnętrza co prowadzi do uszkodzenia przegubu i konieczności wymiany obydwu części. Rzadszym problemem jest urwanie/ukręcenie się półosi napędzającej koła.

Problem i usterki – układ tylnonapędowy

W tym układzie znajduje się znacznie więcej elementów (jeśli silnik zamontowany jest z przodu samochodu) gdyż aby przekazać moc i moment na tylne koła wykorzystuje się wał napędowy i dyferencjał/most, który przekazuje napęd do kół przez półosie. Elementów, które mogą wymagać serwisu lub wymiany jest znacznie więcej. Częstymi problemami są łączniki wału oraz jego podpora. Należy również zadbać o dyferencjał/most, w którym należy wymieniać olej i dbać o to aby nie było z niego wycieków.

Układ napędu na obydwie osie

Najbardziej skomplikowane układy to właśnie, te które przekazują napęd na wszystkie osie. W zależności od rodzaju takiego napędu (Audi – quattro, BMW – xDrive, VAG – 4Motion, Subaru – AWD) serwis jest mniej lub bardziej skomplikowany. Zapraszamy na wizytę w warsztacie w celu systematycznego serwisowania takich układów, aby zapobiegać ewentualnym awariom.

W serwisie AUTOPASJA zajmujemy się wszystkimi sprawami związanymi z serwisowanie i naprawą ukladów napędowych. Po pierwsze zadbamy o prawidłowy serwis układu, a w przypadku wystąpienia usterek czy awarii zajmiemy się naprawą.

CENNIK

Wymiana manszetyod 50 zł
Wymiana przegubuod 150 zł
Pozostałe usługiw zależności od skrzyni i usterki

DLACZEGO MY

Oferujemy pełny serwis samochodu od wymiany kloców aż do naprawy skrzyń automatycznych. Obsługujemy wszystkie marki samochodów. Wiele lat doświadczenia i pasja do samochodów to nasze główne atuty, dzięki którym na pewno będziesz zadowolny z usług.

 • Doświadczenie wielu mechaników
 • Uczciwe podejście do klienta
 • To nie tylko nasza praca, ale też pasja
 • Dwa warsztaty w Warszawie
 • Wysoki wskaźnik cena/jakość

CZĘSTE PYTANIA

 • Czy otrzymam kosztorys naprawy?

  Tak, zawsze przed przystąpieniem do naprawy przekazujemy klientom kosztorys i zakres naprawy niezbędnej do wykonania usługi. Otrzymasz od nas wersję papierową jak e-mail!

 • Masz inne pytania?

  Zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego jeśli masz więcej pytań odnośnie tej usługi.

© Copyright 2021 - Autopasja - Warsztat samochodowy Warszawa: Bielany i Białołęka